Артур Герасимов: законопроєкт про Рахункову палату порушує Конституцію і спрямований на «кошмарення» місцевої влади

Законопроект про Рахункову палату порушує Конституцію України – про це з трибуни Верховної Ради заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.

«Пункт номер 1 – зберегти контроль над Рахунковою Офісом Президента. Пункт номер 2 – дати Рахунковій, в порушення Конституції, право перевіряти місцеві бюджети. Це називається «кошмарити мерів», . обурився Герасимов.

«Третє – в порушення Конституції дають Разунковій право перевіряти Пенсійний Фонд. Четверте – в порушення Конституції дають Рахунковій право перевіряти соціальні виплати», – зазначив депутат.

«П’яте – в порушення розподілу між ДАСУ і Рахунковою, дати Рахунковій право перевіряти навіть ті підприємства, де частка держави навіть пів відсотка, і комунальні, в тому числі», – повідомив Герасимов.

«І наостанок – законом хочуть встановити зарплати в Рахунковій на рівні 300-320 тисяч гривень. Непогано. І там прив’язка до мінімуму. Це станом на сьогодні, а якщо піднімається прожитковий мінімум, то 350-400-500 тисяч. Ви за це хочете голосувати?», – звернувся Герасимов до народних депутатів.

Він закликав відправити законопроєкт на повторне перше читання, переробити і дати нормальний закон.