Артур Герасимов став Спеціальним координатором ОБСЄ на виборах президента Азербайджану

Ми стали свідками історичного моменту для суверенітету та територіальної цілісності Азербайджану під час цих перших президентських виборів, які відбулися на всій міжнародно визнаній території Азербайджанської Республіки з моменту відновлення незалежності, – Артур Герасимов. 

Співголова фракції «Європейська Солідарність», спеціальний координатор та лідер місії спостерігачів ОБСЄ Артур Герасимов на пресконференції в Баку розказав про висновки місії щодо виборів Президенту Азербайджану. 

«Зрозуміло, що тема відновлення суверенітету домінувала в передвиборчому дискурсі, затьмарюючи обговорення важливих соціально-економічних питань та питань прав людини. На жаль, попередні рекомендації щодо наближення законодавчої бази до міжнародних стандартів демократичних виборів залишилися нереалізованими. Низка обмежень в законах та на практиці продовжують існувати», – наголосив Артур Герасимов. 

Міжнародна місія зі спостереження за достроковими президентськими виборами в Азербайджані складалася з 335 спостерігачів з 42 країн, у тому числі 79 від ПА ОБСЄ. Надзвичайний і Повноважний Посол України Артур Герасимов був призначений керівником місії міжнародних спостерігачів міністром закордонних справ Мальти Єном Боргом, який зараз головує в ОБСЄ.