До 35-тих роковин Чорнобильської катастрофи

Сьогодні виповнюється 35 років із дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

За оцінками експертів, ця аварія обійшлася в три рази дорожче, ніж дала економіці СРСР вся атомна енергетика до 1990 року. Це не враховуючи втрат, які неможливо виміряти ніякими грошима.

Впливу радіації зазнали понад 8 мільйонів людей, з забруднених територій були евакуйовані сотні тисяч жителів, на території зони відчуження залишилися  покинутими більше 80 населених пунктів.

Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населені пункти, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. У результаті цієї катастрофи із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

Згідно з офіційними даними, до 2004 року померло 500 тисяч чорнобильців. За даними чорнобильських організацій, в останні роки вмирає приблизно 38 тис. ліквідаторів і постраждалих щорічно. Таким чином, за минулі 35 років померли близько 1 млн людей. Через Чорнобильську аварію не народилося як мінімум 50 тисяч дітей.

Та аварія спричинила національну трагедію, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Вона опалила долі мільйонів наших громадян, породила велику кількість проблем, які не зникають й дотепер.

Віддаємо шану мужнім людям, які у трагічний час Чорнобильської катастрофи приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки. Вшановуємо пам’ять тих, хто загинув в боротьбі з ядерною енергією, та пам’ятаємо про Чорнобиль, щоб уникнути таких трагедій в майбутньому!