Рішення МВФ стало для Зеленського холодним душем

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми stand-by з Україною завершила свою роботу. Дискусії між фахівцями фонду та представниками влади України тривали майже місяць,  з 11 січня до 12 лютого  включно.

Після обговорення проведених реформ, які є частиною програми stand-by,  сторони так і не домовилися про перегляд програми. За словами  постійного представника МВФ в Україні пана Йоста Люнгмана, потрібен більший прогрес.

Відмова МВФ надавати транш Україні  – це черговий тривожний сигнал для всіх партнерів України — від ЄС до іноземних інвесторів. Розмови про «замороження» програми МВФ почалися ще після несподіваної відставки попереднього голови Національного банку України Якова Смолія, який назвав таке рішення «політичним тиском».

Те, що українська влада спочатку декларує перед МВФ, суспільством, бізнесом, а потім відмовляється від своїх слів, суттєво підірвало довіру МВФ і суперечить умовам співпраці. Наразі, маючи низький кредитний рейтинг, Україні доведеться позичати гроші під надзвичайно високі держави відсотки. Це матиме неминучі негативні наслідки у вигляді стрімкого знецінення гривні та доходів населення.