Кінець “епохи бідності”?

Рік тому Зеленський обіцяв зменшити тарифи вдвічі. Проте у нових платіжках за тепло люди побачили майже дворазове збільшення.

Чергова цинічна брехня влади викликала обурення серед українців. У Полтаві, Львові, Одесі, Вінниці, Мелітополі, Прилуках та інших містах мешканці влаштували акції протесту з вимогою скасувати нові тарифи на комуналку та повернути пільговий тариф на електроенергію.

На думку експертів, хвиля протестних акцій збережеться спонтанною ненадовго. Ситуацію обов’язково використовуватимуть ті чи інші політичні гравці. Поки Уряд і Офіс президента розповідають про створення якогось антикризового штабу, вже є спроби певних політсил – ОПЗЖ, «Батьківщини» та деяких місцевих громадських організацій “осідлати” цю хвилю та спровокувати тарифний Майдан.

Хоч-не хоч, а владі доведеться якось «петляти» між зобов’язаннями перед МВФ і власниками обленерго та обленергозбутів, які знаходяться в руках картелів Фірташа, Льовочкіна, Ахметова й Медведчука, та пересічними українцями, які просто не витримують такого підвищення.

Не виключено, що ми навіть побачимо якесь зниження тарифів. Але навряд чи воно буде істотним. Зеленський обіцяв «кінець епохи бідності»? Схоже, це тільки її початок!