Валерій Власенко виступив з ініціативою зведення в Краматорську пам’ятника Жертвам Радянського терору

Під час чергового засідання І-ої сесії Краматорської міської ради VIII скликання депутат фракції «Європейська Солідарність» Валерій Власенко, якого було обрано головою постійної комісії з питань ЖКГ, приватизації і комунальної власності, запропонував міській владі визначитися, чи потрібен в Краматорську пам’ятник «Героям громадянської війни».

На думку депутата, це була не громадянська війна, а напад Червоної Армії Радянської Росії на незалежну державу Україна. У своєму виступі Власенко навів чисельні історичні приклади радянського терору на Донеччині під час будівництва НКМЗ в 30-тих роках минулого століття.

Загальна вартість будівництва першої черги НКМЗ, що була введена в дію в 1934 році, становила близько 600 млн. рублів.  У цей же час поряд на Бахмутщині від голоду вимерло ціле село. Валерій Власенко вважає, що завод був збудований на життях українців, які загинули в ті роки.

Враховуючи  драматичні та  вкрай суперечливі події, які сталися під час української національно-визвольної боротьби та спричинили величезні втрати, насамперед, серед цивільного населення, та маючи на меті вшанування пам’яті невинно вбитих голодом у 1932–33 роках українців, Валерій Власенко вважає доцільним звести на місці пам’ятника «Героям громадянської війни» пам’ятник Жертвам Радянського терору.