На Донеччині відбувся футбольний турнір, присвячений пам’яті вбитого найманцями РФ школяра Степана Чубенка

Сьогодні у Краматорську відбувся четвертий футбольний турнір «Більше, ніж життя» пам’яті воротаря місцевої юнацької команди «Авангард» Степана Чубенка. Шість років тому, 25 липня 2014 року, він загинув через свою проукраїнську позицію від рук бойовиків так званої «ДНР».

Навесні 2014-го Степан з друзями брав участь в мітингах на підтримку цілісності України, які проводилися в Краматорську. Хлопці носили воду та продукти українським військовим, які прибули в місто. Під час обстрілу допомагав спускатися у сховище літнім людям, носив їм воду, коли місто опинилося відрізаним від водопостачання. Ризикуючи життям, Степан зняв з міської площі ДНРівський прапор. На початку липня 2014-го хлопця затримали у Донецьку бойовики так званого батальйону «Керч». Причиною затримання стала синьо-жовта стрічка на рюкзаку, а серед речей – шарф футбольного клубу «Карпати». Цього виявилося достатньо для вбивства 16-річного школяра.

В день 20-річчя, 11 листопада 2017 року, на стадіоні «Авангард» Степана Чубенка посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня. В травні 2015 року краматорський школяр був удостоєний високої державної нагороди – ордена «Народний Герой України».

Починаючи з липня минулого року в Краматорську проводиться щорічний турнір пам’яті Степана Чубенка. У цьогорічних змаганнях взяли участь 8 команд з Костянтинівки, Покровська, Полтави та Краматорська. Переможцями турніру стала команда військовослужбовці 81 окрема аеромобільна бригада. У фіналі десантники виграли з рахунком 7:0. У якості подарунків футболісти отримали пам’ятні сувеніри та футбольні м’ячі. Як стверджують учасники змагання, в майбутньому цей турнір має стати всеукраїнським.

Вітаємо переможців! З такими героями Україна нездоланна!