За сприяння Слов’янської міської організації «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» в День незалежності України від Слов’янська до Костянтинівки відбудеться велопробіг «Стежками Олекси Тихого»

Донецьке товариство ім. Олекси Тихого разом з низкою інших громадських організацій Донеччини за підтримки голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського та за сприяння голови Слов’янської міської організації  «Солідарність» – БПП», виконуючого обов’язки Слов’янського міського голови Олега Зонтова до Дня Незалежності України проводить традиційний велопробіг «Стежками Олекси Тихого» за маршрутом Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка.

Девіз пробігу «Від Костянтинівки до Слов’янська – проспект Олекси Тихого»!

Організатори запрошують велосипедистів та громадськість Донеччини до обговорення деталей акції з метою визначення конкретної дати та часу проведення велопробігу, маршруту, приблизної кількості учасників і просять надавати свої побажання, пропозиції, цікаві ідеї до 16 серпня включно на електронну скриньку yevgenshapoval@gmail.com

Контактна особа-організатор: Євген Шаповалов. Деталі за телефоном: 050-603-64-75.

Організатори гарантують смачний куліш на фініші, призи учасникам та воду в дорозі.

Нагадуємо, що даний велопробіг традиційно проходив на Донеччині останні 7 років поспіль окрім 2014 року, коли Донецька область зазнала окупації російсько-терористичними силами.

В 2015 році традиція відновлюється.

Варто зазначити, що Олекса (Олексій) Іванович Тихий уродженець с. Їжівка Костянтинівського району Донецької області – дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи, автор самвидавних праць «Роздуми про українську мову і культуру в Донецькій області» і «Думи про рідний Донецький край» помер в радянському концтаборі 5 травня 1984 року.

Пізніше, 7 грудня 1990 року Постановою Пленуму Верховного суду УРСР  вироки щодо Тихого було скасовано і справу закрито «за відсутністю складу злочину», а 19 листопада 1989 року його прах був перепохований на Байковому кладовищі в Києві поряд з прахом Василя Стуса та Юрія Литвина.

велопробіг

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*