ДонОДА просить допомоги мін’юста

У Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації попросили Міністерство юстиції роз’яснити положення закону «Про очищення влади» для створення суспільного люстраційного комітету при голові ДонОВЦА. Про це йдеться у відповіді на запит члена партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», спікера Краматорського дискусійного клубу Віктора Птицина.

«Донецькою обласною державною адміністрацією було направлено листа до Міністерства юстиції України з проханням роз’яснити деякі положення Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 №1682 – VII щодо правових підстав створення дорадчих органів з питань люстрації при органах виконавчої влади адже згідно зі ст. 5 цього Закону України передбачено утворення даного органу лише при Міністерстві юстиції України», – йдеться у відповіді ДонОВЦА.

Нагадаємо, що в середині квітня учасники Краматорського дискусійного клубу на чолі з Віктором Птіциним звернулися до керівника Донецької області Олександра Кіхтенко з проханням сприяння у створенні суспільного люстраційного комітету.

«Впровадження люстрації додасть авторитету і більшої довіри суспільства нової влади. Вважаємо, що діяльність і методи старої влади сприймаються як бандитські та неправові. Тим більше, що громада, яка проживає на території області, краще знає представників і діяльність старої місцевої влади, ніж київські держслужбовці та силові відомства», – йшлося у зверненні.